Keirin Cup 2018-2019

Historical

DIV1 Grade

TROVAS John
75
3
OCH Jonathon714
MOUTTER Finley684
BAXTER Geoff554
WILLMOT Lizzanne463
WEST Michael413
HOWES Terence402
INGALL Adam352
CYRESZKO Max181
FORREST Taylor171
SIMON Paul121


DIV2 Grade

YUEN Julien
82
4
HARRIS Keith764
OCH Jamie603
RICHARDSON Thomas564
JOHNS Nick242
SANDISON Hannah131
CASSIDY Gary121


DIV3 Grade

OLIVER Keith
96
4
ROMAN Aaron794
MCMILLAN Adrian754
RICHARDSON Ann634
VANDERZANDEN Peter613
SILVA Isaac553
TROVAS Peter493
NICHOLLS Rachael353
LEIFELS Neil302
BURKE Tony292
THEOL Theo221
HARVEY Max121


Summer Series 2018-2019

Historical

A Grade

MOUTTER Finley
142
8
OCH Jonathon1279
BAXTER Geoff1019
SAMUEL Daniel949
INGALL Adam887
TROVAS John723
MATTHEW O'BRIEN Tane304
COCKERON Graham273
CYRESZKO Max181
CHUBB Alex121
BROWNE David101
HACKER Rob101
HOWES Terence81
IZZUDIN Faisal81
ABDUL Rashid51
FITRI AMAR Rosli51
HANIFAIH Fakruazam51


B Grade

HARRIS Keith
136
10
PEREYRA William1018
WEST Michael938
OCH Jamie677
YUEN Julien566
HALL Rob554
SHARMAN Peter463
RICHARDSON Thomas458
CLIFF Sarah292
SAUNDERS Olivia274
JOHNS Nick262
HALL Matt223
APPS Nigel182
ROBERTSON Tim182
VERHOEVEN Peter173
WILTSHIRE Georgia172
JAMSEK Nico141
SURANA Firdaus131
BROOKER Rebel101
SANDISON Hannah91
MEDINA Iskandariah81
CLIFF Jacinta71
WILLMOT Lizzanne71
BUNN Emma61


C Grade

OLIVER Keith
143
9
ROMAN Aaron1168
SILVA Isaac10910
WINDSOR Mark10410
BEATTY Samantha567
RICHARDSON Ann509
TROVAS Peter466
THEBRIDGE Ian395
BRADLEY Paul252
SCOTT James232
MCMILLAN Adrian212
WILL Keira212
GOLTMAN Kai211
THEOL Theo183
HARVEY Max163
TRALAGGAN Joanne162
PERRY Jade121
SAUNDERS John111
WHITTEN Anna101
HOOPER Taj71
NICHOLLS Rachael71
ALLWORK Sarah61
BRIENESSE Laura61
YONG Ann Yll61
KHAIRINA Putri51


E Grade

BEERAZ Michael
174
9
LENTINI Rosco1469
BRADSHAW Harley695
STIRLING Nate453
PERRY Lara262
BASA Isla111
BRADSHAW Milan61

D Grade

ALLWORK Sam
43
2
GOLTMAN Liam392
MAYE Patrick262
POTOCKI Axel252
DRUMMOND Rab202

Junior

SZKUDLAREK Oscar
184
9
SAMUEL Peter1086
SZKUDLAREK Elliott755
DRUMMOND Keira282

Criterium Series 2018

Historical

A Grade

JAMSEK Nico
98
5
BEERAZ Ian744
HUYNH An684
O'DONNELL Mark302
BOZIC Karlo161
CYRESZKO Max101
OCH Jonathon101


B Grade

McILWAIN Rob
32
2
MARSH Dean202
OCH David201
APPS-TULIP Mack181
JACOBS David181
MCMILLAN Adrian171
APPS Nigel161
MARKOVSKI Ashley161


C Grade

JANSCH David
52
4
CAPLIKAS Vic503
CAPLIKAS Kristie402
McILWAIN Bill382
KLUMPP Martin303
BUCKINGHAM Michael282
ASQUITH Glenn181
McAULEY Jordan151


D Grade

BEERAZ Michael
70
4
DABROWSKI Ludwik654
CONSTANTINOU Chris624
NEW Anthony302
BROWN Anthony151

Road Series 2018

Historical

A Grade

JAMSEK Nico
91
5
BUTLER Trent603
BEERAZ Ian312
HUYNH An272
HAMPTON David202
OCH Jonathon202
MOUTTER Finley201
O'DONNELL Mark181
HEY Phil171
DRUMMOND Rowan161
BOZIC Karlo151
JUDGE Marcus101


B Grade

HARVEY Peter
71
5
MARSH Dean524
OCH David402
GLOVER Paul353
MARKOVSKI Ashley272
JACOBS David262
McILWAIN Rob252
APPS Nigel202
BIRD Bradley201
MATLEY Tom201
MIU Ryan201
MOUTTER Chris181
GREEN Jason171
HIND Mark151
APPS-TULIP Mack101
DU-CREST Paul101
MCMILLAN Adrian101


C Grade

CAPLIKAS Vic
75
5
CAPLIKAS Kristie523
McILWAIN Bill484
GORMAN Glenn473
JANSCH David353
KLUMPP Martin303
BUCKINGHAM Michael202
CREMEN Craig161
FISHER Greg161
MORRISSEY Kaide161
ADAMS Mike101
CRAIG Mark101
FERNANDEZ Sacha101
KLIENER Gary101


D Grade

CONSTANTINOU Chris
52
3
HOPSON John513
DABROWSKI Ludwik302
DEMPSEY Grant161

Summer Series 2017-2018

Historical

A Grade

TROVAS John
146
8
HACKER Rob1017
MICALLEF Alexander624
BAXTER Geoff616
HOWES Terence534
INGALL Adam424
GALLI Jules384
CYRESZKO Max363
MORRIS Proctor345
PALMER Andy304
HAYDON-SMITH Rohan211
CUFF Stephen201
HESP Duain161
SANTOS Lawrence111
RYAN Blake81
TRICCAS Adrien81
WILLMOT Lizzanne51


B Grade

OCH Jonathon
177
10
HALL Rob1215
STEWART Zane717
RICHARDSON Thomas657
YUEN Julien616
THOMPSON Craig547
LAND Neil518
SAMUEL Daniel385
CASSIDY Gary364
GALE-RE Timothy293
WALLACE Tess283
DUBIER Andre254
THEOL Theo254
PERRY Deren242
SAUNDERS John232
MORRISSEY Daniel204
MICALLEF Max192
HARRIS Keith182
HOWE Emmy162
BYDDLE Alan151
O'CALLAGHAN Luke132
PERRY Shaun132
SAUNDERS Olivia132
COLANTOMO Anthony111
VERHOVEN Peter111
MOILER David71
TUCCI Adrian71
WILTSHIRE Georgia51


C Grade

OLIVER Keith
200
10
HAYNES David1099
WINDSOR Mark1018
RICHARDSON Ann706
HARVEY Max668
THEBRIDGE Ian666
STROUD John587
WILL Keira464
MARKOVSKI Ashley453
BUCKINGHAM Michael384
WALLACE Mia364
ALLWORK Sarah325
MORRISSEY Kaide254
GOLTMAN Kai214
CHUNG Eddie212
NICHOLLS Rachael173
STANTON-KEIR Jaydan163
CRAFT Paul161
FALZON Paul151
BROWN Katie142
O'CALLAGHAN Thomas132
VANDERZANDEN Tony121
MCMILLAN Adrian111
STILWELL Tom71
VANDERZANDEN Peter71
BEATTY Samantha61
PERRY Jade61
BONORA Georgia51
BONORA Johnathon51
STILWELL Phil51
WHITTEN Anna51


E Grade

SILVA Isaac
192
9
GREEN Elizabeth1459
ALLWORK Sam765
FARAH Trystan747
DUBIER Anna634
GOLTMAN Liam524
SIMMONS Annie152
PERRY Lara132
SECKOLD Bailey132
MAYE Patrick111


Junior

BEERAZ Michael
175
9
BRADSHAW Harley615
BRADSHAW Milan545
POTOCKI Axel181
SANTOS Joseph181
STIRLING Aidan111
WALLACE Angela111
STIRLING Nate71

Keiren Cup 2017-2018

Historical

Division 1

TROVAS
John
102
5
1
INGALLAdam8452
WILMOTLizanne7453
BAXTERGeoff7154
HOWESTerence6245
SelinaSelina594
SCRUSEBrett573
SANTOSLawrence483
PALMERAndy393
TRICCASAdrien373
SMITHMichael332
HOUSDENMax282
STOKERGeoff242
RYANBlake201
KNOXSophie151
HACKERRob131
SANDISONHannah121

Division 2

OCH
Jonathon
116
5
1
YUENJulien7742
HOWEEmmy6444
STEWARTZane6443
BYDDLEAlan6135
MOILERDavid523
THEOLTheo443
PERRYShaun392
APPSNigel322
GALE-RE Timothy181
MORRISSEYDaniel161
PERRYDeren141
FALZONPaul121

Division 3

OLIVER
Keith
111
5
1
HAYNESDavid 9552
LANDNeil8554
VANDERZANDENPeter8553
McMILLANAdrian8155
VANDERZANDENTony745
THEBRIDGEIan734
WINDSORMark734
CHUNGEddie583
SILVAIsaac534
STROUDJohn453
HARVEYMax443
MARKOVSKIAshley292
EAPhil242
LOOGMANOlaf181
MORRISSEYKaide131

The tie breaker for 3rd and 4th was determined by the last sprint of the last night of racing.