Winter Series 2019

Historical

Round 1 | Round 2 | Round 3 | Round 4 | Round 5 | Round 6 | Round 7 | Round 8 | Round 9 | Round 10

A Grade

BEERAZ Ian
144
9
OCH Jonathon1349
VAN GELDER James978
JAMSEK Nico866
THOMPSON Craig786
NGUYEN Nick754
WILSON Jacob694
TROVAS John404
DUONG Kiet362
CHAISUMDET Tony353
BUTLER Clay352
DAVID Jerel302
RICHARDSON Thomas262
BALL Simon201
REAY Colin201
MORLEY Jesse181
SCHWARTZ Daniel181
BULLOCK Theodore171
HILL Ben171
ASTON Nelson151
BOZIC Karlo101
HEWGILL Sid101
KEGEL Fabian101
LEE Jason101
O'DONNELL Mark101
PHAM John101
SELWAY Dan101


B Grade

PEAK Tony
132
8
OCH David1049
HANDEL Brendan895
SILVA Isaac855
TRAN An765
MARKOVSKI Ashley543
HAMPTON David473
LIM Terry342
CRAFT Paul332
GOLTMAN Kai332
NGUYEN David312
CLARKE Todd272
SYMONS Luther262
ZHAO Zheng252
CAPLIKAS Kristie202
WALKER Luke202
PHAN Sean201
JACOBS David181
WIN Philiip181
LAO Samuel171
VIVAS Marc151
APPS Nigel101
BIRD Bradley101
CAPLIKAS Vic101
CHANG Gabriel101
DO Huy101
LINDSAY Michael101
LORKING Jacob101
MICHALERIS Bill101
PATTERSON Western101
THEBRIDGE Ian101
WONG Peter101


C Grade

PICHLER Franz
142
10
SALVATORI Roberta1076
BUCKINGHAM Michael1008
ACHURCH Colin826
MOILER David808
WADE Greg744
RICHARDSON Ann605
HARVEY Peter584
NEW Anthony544
MORO Maurice423
BULL Richard342
DAVIE Gavin272
HINES Robert202
KWOK Torres201
McDERMOT Paddy201
McARTHUR Don181
ROURKE Harry181
MCMILLAN Adrian171
VANDERZANDEN Peter171
CLARKE Bob161
WYELD Ted161
BEATTY Samantha151
WATSON Zane151
FISHER Greg101
HUSSEIN Ella Kate101
KROESE Alfred101
LEE Melissa101
MANNY Madelyn101
McAULEY Jordan101


D Grade

STEWART Brad
146
10
BEERAZ Michael14510
DABROWSKI Ludwik1239
JANSCH David12110
NEW Andrew604
TROVAS Peter584
CREMEN Craig583
BROWN Anthony514
TRALAGGAN Peter363
MOIR Jack282
WALKER Lauren262
WEST Ken202
BENNETT Lani201
GOLTMAN Liam201
BENNETT Ian181
KLUMPP Martin171
MAYE Patrick161
BREGOLIN Nick151
BENNETT Indi101
COLE Phil101

This is the BSCC winter series
Alternating between the Dunc Gray Criterium Track and the Lansdowne Park Track.

Our winter points series has a prize pool for all divisions over a 10 rounds from 27 Apr to 6 Jul.

Best 8 round results are counted for the overall winter points series

Keirin Cup 2018-2019

Historical

DIV1 Grade

TROVAS John
75
3
OCH Jonathon714
MOUTTER Finley684
BAXTER Geoff554
WILLMOT Lizzanne463
WEST Michael413
HOWES Terence402
INGALL Adam352
CYRESZKO Max181
FORREST Taylor171
SIMON Paul121


DIV2 Grade

YUEN Julien
82
4
HARRIS Keith764
OCH Jamie603
RICHARDSON Thomas564
JOHNS Nick242
SANDISON Hannah131
CASSIDY Gary121


DIV3 Grade

OLIVER Keith
96
4
ROMAN Aaron794
MCMILLAN Adrian754
RICHARDSON Ann634
VANDERZANDEN Peter613
SILVA Isaac553
TROVAS Peter493
NICHOLLS Rachael353
LEIFELS Neil302
BURKE Tony292
THEOL Theo221
HARVEY Max121


Summer Series 2018-2019

Historical

A Grade

MOUTTER Finley
142
8
OCH Jonathon1279
BAXTER Geoff1019
SAMUEL Daniel949
INGALL Adam887
TROVAS John723
MATTHEW O'BRIEN Tane304
COCKERON Graham273
CYRESZKO Max181
CHUBB Alex121
BROWNE David101
HACKER Rob101
HOWES Terence81
IZZUDIN Faisal81
ABDUL Rashid51
FITRI AMAR Rosli51
HANIFAIH Fakruazam51


B Grade

HARRIS Keith
136
10
PEREYRA William1018
WEST Michael938
OCH Jamie677
YUEN Julien566
HALL Rob554
SHARMAN Peter463
RICHARDSON Thomas458
CLIFF Sarah292
SAUNDERS Olivia274
JOHNS Nick262
HALL Matt223
APPS Nigel182
ROBERTSON Tim182
VERHOEVEN Peter173
WILTSHIRE Georgia172
JAMSEK Nico141
SURANA Firdaus131
BROOKER Rebel101
SANDISON Hannah91
MEDINA Iskandariah81
CLIFF Jacinta71
WILLMOT Lizzanne71
BUNN Emma61


C Grade

OLIVER Keith
143
9
ROMAN Aaron1168
SILVA Isaac10910
WINDSOR Mark10410
BEATTY Samantha567
RICHARDSON Ann509
TROVAS Peter466
THEBRIDGE Ian395
BRADLEY Paul252
SCOTT James232
MCMILLAN Adrian212
WILL Keira212
GOLTMAN Kai211
THEOL Theo183
HARVEY Max163
TRALAGGAN Joanne162
PERRY Jade121
SAUNDERS John111
WHITTEN Anna101
HOOPER Taj71
NICHOLLS Rachael71
ALLWORK Sarah61
BRIENESSE Laura61
YONG Ann Yll61
KHAIRINA Putri51


E Grade

BEERAZ Michael
174
9
LENTINI Rosco1469
BRADSHAW Harley695
STIRLING Nate453
PERRY Lara262
BASA Isla111
BRADSHAW Milan61

D Grade

ALLWORK Sam
43
2
GOLTMAN Liam392
MAYE Patrick262
POTOCKI Axel252
DRUMMOND Rab202

Junior

SZKUDLAREK Oscar
184
9
SAMUEL Peter1086
SZKUDLAREK Elliott755
DRUMMOND Keira282