2023 Winter Series I

All - Start: 13/May/23 End: 24/Jun/23

Overall Series Ladder

A Grade
Pts Rider Club
107 Michael ELIAS Parklife CC
73 KRIS COLLINS Manly Warringah CC
50 Jerel DAVID Parklife CC
38 Christopher MILLER Sydney Uni Velo Club
37 Benjamin SPENCELEY Lidcombe Auburn CC
32 Mark GIBIAN Dulwich Hill BC
20 Benjamin MONCRIEFF Parklife CC
18 Andrew GIRALDI Parklife CC
16 Andre DUBIER Lidcombe Auburn CC
10 Rusom OKUBAZGI Parramatta CC
10 Connor WHYNTIE Parklife CC
B Grade
Pts Rider Club
93 Gil GARRETT Peloton Sports
84 Craig THOMPSON Bankstown Sports CC
60 L-T HOPPER Lidcombe Auburn CC
60 Sid HEWGILL Lidcombe Auburn CC
57 Zhenyan YANG Parramatta CC
57 Andy VU Bankstown Sports CC
54 Steven HIGGINS Waratah Masters CC
47 Thomas CARROLL Lidcombe Auburn CC
40 Pat COLEMAN Parklife CC
40 luca CONFALONIERI Parklife CC
30 Brian NIELSEN Waratah Masters CC
28 Jason GREEN Marconi CC
28 Ungseok LEE Parklife CC
28 Michael FANTIN St George CC
27 Constantine MERCURIO Marconi CC
25 Isaac NGUYEN Parramatta CC
20 Andrew LANG Randwick Botany CC
20 David JACOBS Marconi CC
16 Mark EEDLE Lidcombe Auburn CC
16 Nicholas JAMSEK Bankstown Sports CC
10 Lyndon CARNEY Lidcombe Auburn CC
10 Russell FOX Parklife CC
10 William BROWNE Dulwich Hill BC
10 Paul CRAFT Central Coast CC
10 Chris Chow Waratah Master CC
10 Alexander HENDERSON Manly Warringah CC
10 Sam GIBBONS Parklife CC
10 Trent WILLMOT Manly Warringah CC
10 Gerard DONALDSON Lidcombe Auburn CC
10 Zhuoming WANG Parramatta CC
10 Clay BUTLER Marconi CC
10 Gerard MCDERMOTT Bankstown Sports CC
10 Jared YAN Manly Warringah CC
C Grade
Pts Rider Club
93 Andrew JACKSON Camden CC
84 Mehmet OZALP Parklife CC
79 Neil LAND Bankstown Sports CC
78 Michael BUCKINGHAM Bankstown Sports CC
63 Peter HARVEY Bankstown Sports CC
57 Vic CAPLIKAS Marconi CC
50 Ian GREENWOOD Waratah Masters CC
30 Adam QUINLAN Lidcombe Auburn CC
20 David KOPYCINISKI Parklife CC
20 Peter VERHOEVEN BICI Sport
20 David WATKINSON Manly Warringah CC
20 Tony HUTTON Lidcombe Auburn CC
20 Gavin DAVIE Waratah Masters CC
20 Ali AL-AZAM Parklife CC
18 Charlie SMITH Randwick Botany CC
17 Musa KOCH Coburg CC
16 Marcus JUDGE Waratah Masters CC
10 Audrey BRAUN Randwick Botany CC
10 John MUIRHEAD Parklife CC
10 Ben THOMPSON Parklife CC
10 Jason LEE Lidcombe Auburn CC
10 James WIGLEY Parklife CC
10 Alan DOUGHTY Lidcombe Auburn CC
10 Craig CREMEN Penrith CC
10 Richard FIELD Waratah Masters CC
D Grade
Pts Rider Club
104 Brett COLLINS Camden CC
92 Mehmet SARAL Parklife CC
75 Franz PICHLER Waratah Masters CC
73 Phillip DOBE Lidcombe Auburn CC
70 Bradley STEWART Bankstown Sports CC
50 John GERAKARIS Waratah Masters CC
46 David MOILER Bankstown Sports CC
40 Ken WEST Marconi CC
33 Brett DOUCE Lidcombe Auburn CC
30 David TOLAND Bankstown Sports CC
30 Jeff SCOTT Penrith CC
25 Greg FISHER Waratah Masters CC
20 Charlotte HUSSEIN Neo CC
20 Richard WHEELER Northern Sydney CC
20 Jessica BUDDEN Lidcombe Auburn CC
18 Robert CALLADINE Camden CC
10 Robert WILLIS Waratah Masters CC